Feri praznuje 20 let

Letos naša fakulteta praznuje 20. obletnico ustanovitve. Ob tej priložnosti je včeraj potekala slovesnost in odprtje tematske fotografske razstave FERI, ki bo v avli objekta G2 na ogled še teden ali dva.

Maribor je študij elektrotehnike dobil leta 1960, potekal pa je na tedanji Višji tehniški šoli, ki se je skozi leta spreminjala. Odpirali so se novi študijski programi in iz nje je pred 20. leti nastala današnja Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko.
FERI je uveljavljena, srednje evropska, visokošolska ustanova, ki tesno tudi sodeluje z gospodarstvom in je, po besedah dekana Boruta Žalika, zrasla iz potreb gospodarstva. Smo največja članica mariborske univerze – pohvalimo se lahko z okrog 2200 vpisanimi študenti letno.

Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko skozi čas:

• – 1996/1997 – Visokošolska strokovna študijska programa Elektrotehnika ter Računalništvo in informatika  ter univerzitetni študijski programi Elektrotehnika, Računalništvo in informatika ter Gospodarsko inženirstvo
  • – 2000/2001 – Univerzitetni študijski program Telekomunikacije
  • – 2002/2003 – Univerzitetni študijski program  Medijske komunikacije
  • – 2007/2008 – Začetek izvajanja študijskih programov prve stopnje
  • – 2009/2010 – Začetek izvajanja študijskih programov tretje stopnje
  • – 2010/2011 – Začetek izvajanja študijskih programov druge stopnje

Od leta 1995 do 2014 je na FERI-ju diplomiralo 5.367 in doktoriralo 230 študentov. Študenti in zaposleni prejemamo najrazličnejša priznanja, tako doma kot tudi v tujini.

Na začetku je naša fakulteta obsegala 6.527 m2, leta 2006 je po zgrajenem prizidku G2 kvadratura narasla na 14.229 m2. V letu 2015 bo FERI pridobila še dodatne prostore in sicer 1.514 m2 v objektu G3.

diplomanti študenti FERIvčasih FERI

O avtorju / Pia Prebevšek

Dobra glasba & dobre knjige + iskreni ljudje + moja Sony in Phony + Haribo bomboni + shopping + štirje letni časi v vseh oblikah = me happy 🙂

Pia Prebevšek