Vesoljska agencija na Feri-ju

Evropska vesoljska agencija (ESA – European Space Agency) v sodelovanju s Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru prireja že šesto tovrstno enotedensko izobraževanje na temo vesolja, tokrat prvič v Sloveniji. Izobraževanje na temo »Radar Remote Sensing« bo potekalo med 7. in 11. septembrom na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. Izobraževanje je ena redkih in izjemnih priložnost za nadgradnjo svojega znanja iz izkušenj strokovnjakov Evropske vesoljske agencije in drugih priznanih univerz. Namenjeno je študentom, ki zaključujejo magistrski ali doktorski študij, oziroma, za raziskovalce in mlade strokovnjake is Slovenije, Latvije, Litve, Slovaške in Bolgarije.

Izobraževanja so brezplačna in na voljo le prijavljenim kandidatom. Prijavo je mogoče oddati na spletni strani www.trisat.um.si pod zavihkom »ESA Radar Remote Sensing Course« oziroma www.trisat.um.si/ESAradar. Prijava na izobraževanje je odprta do 20. julija, 1. avgusta pa bodo kandidati obveščeni o izboru.

O avtorju / Gregor Nikolić

Oseba s pozitivnimi misli, ki se izražajo v življenju. "Zajemi življenje s polno žlico in uporabi tisto kar je dobrega, slabega se pa zavedaj! :)"

Gregor Nikolić