Odprtje Baroničine hiše

Danes 22. 12. 2015 smo študentje Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru dobili nove prostore za izvajanje raziskovalnih dejavnostih.

Ta zgradba pa ni samo novi del naše fakultete temveč nosi tudi zgodovinsko-kulturni pomen.

Baroničina hiša, ki spada med najlepše in najčistejše ohranjene secesijske stavbe v Mariboru, je izredno ambiciozno zasnovana arhitektura Fritza Friedrigerja. Osnovni cilj prenove Baroničine hiše je bila ohranitev hiše in vzpostavitev primarne vizualne in materialne pojavnosti spomenika, prav tako pa tudi prilagoditev objekta današnjemu času in standardom ter njegovi novi namembnosti – za raziskovalne in študijske dejavnosti FERI. Baroničina hiša, je bila zgrajena leta 1903 in spada med najlepše in najčistejše ohranjene secesijske stavbe v Mariboru, obnova tega historičnega objekta, pa obuja tudi zavest o pomenu revitalizacij kulturnih in zgodovinskih spomenikov.

Fotografije: FERI