Student Cuts – Januar

Januarski filmski večer je tokrat izjemoma potekal v prostorih FERI-ja. V sredo, 27.1. so si obiskovalci lahko brezplačno ogledali dvanajst kratkih filmov s tematskega področja poklicev.

Projekcija na Student Cuts

Med drugim tudi zmagovalna filma filmskega festivala Student Cuts 2015, Vis Dubium s področja animacije in The Secret World of Tim s področja eksperimentalnega filma. Večer se je pričel z navdihujočim kratkim filmom mlade ameriške fotografinje Loren Rodrigez, ki so mu sledili nagrajen animirani film srbskega producenta Mihajla Dragaša, Vis dubium, danski kratki film Small time Giants, v katerem se predstavi grenladska indi-rock glasbena skupina, kratki kriminalni film Dark room iz Velike Britanije ter singapurski animirani film KitBash Kid. Sledil jim je francoski animirani film 1900-2000, nato so si gledalci ogledali še irski film o poklicnem tesarju, Déanta as Adhmad, nagrajen eksperimentalni film The Secret World of Tim iz Nove Zelandije, po romanu posnet srbski film Razor, ki prikazuje zgodbo beograjskega brivca ter komičen madžarski kratki film The Message. Filmski večer se je zaključil s predvajanjem dveh modnih reklamnih filmov turških ustvarjalcev, Fason – Glamour in Fason – Work.

Avtorica : Saša Brdnik

Fotografinja: Nina Katarina Bračko