Februarski filmski večer

Tema februarskega filmskega večera Student cuts, ki je tokrat potekal v sredo, 10. februarja, v Vetrinjskem dvoru, je bila nekoliko bolj sofisticirana. Gledalci so si v povsem polni dvorani lahko brezplačno ogledali enajst kratkih filmov na temo stanje duha. Večer je otvoril film Grace iz Združenega kraljestva, v katerem spremljamo zgodbo kronično obolele ženske, katera želi svoje zadnje dni preživeti z nekom v podobni situaciji. Dramatičnemu filmu je sledil animirani film Digital native, ki prikazuje svet v katerem je mogoče s spleta prenesti človeški zarodek. Po iranskem filmu je sledil ameriški film Monitor 76. Za njim so si gledalci ogledali še film Pint iz Združenega Kraljestva.

Temu je sledil kitajski animirani film Happy Reversal, z zgodbo o dečku, ki je življenje zamenjal z junakom iz video igre. Zatem smo si ogledali že znani oglas slovenskih avtorjev za Dravske elektrarne. Reklami je sledil dramatični kanadski kratki film Sing again. Za njim so si gledalci ogledali avstrijski film Freistil o parkourju in dva animirana filma iz Singapurja, MILK in Schizophreinija. Zadnji film februarskega filmskega večera je bil slovenski film Blodnja, ki je bil zmagovalec nagrade za najboljši film študentov medijskih komunikacij na Student Cuts 2015. Po ogledu filma je sledil še zanimiv intervju z avtorjem tega filma in sicer Janom Dolarjem.

(Avtor: Saša Brdnik)

(Fotografinja: Nina Katarina Bračko)

Student Cuts 2016, Februar – Galerija

O avtorju / Žiga Novak