Poziv za prijave na tekmovanje v izdelavi električnih koles

Vabimo vas, da se prijavite na 6. dijaško in študentsko tekmovanje v izdelavi E-koles, ki ga organizira FERI Univerze v Mariboru.

Vabljeni na 6. tekmovanje v izdelavi E-koles, ki ga organizira Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. Namen tekmovanja je na praktičen in inovativen način spodbuditi zanimanje mladih za tehniko, pridobivanje uporabnih znanj in izkušenj ter splošno ozaveščanje o učinkoviti rabi električne energije.

Tekmovanje bo potekalo 8. maja 2017 (v primeru dežja pa 11. maja 2017). Na tekmovanju se bodo pomerile ekipe dijakov in študentov, ki bodo razdeljene v različne tekmovalne kategorije, kolesa bodo tekmovala v treh tekmovalnih disciplinah.

V dopoldanskih urah bosta potekali tekmovanji v premagovanju razdalje in naklona na Hipodromu Kamnica ter bližnji klančini. Popoldan se bo dogodek preselil v mestno središče, kjer bo potekala tretja tekmovalna disciplina spretnostna vožnja po poligonu.

KORAKI TEKMOVANJA SO:
• Sestavite ekipo 2-5 članov.
• Izberite tekmovalno kategorijo (cestno ali odprto).
• Modro preučite tehnično rešitev in izdelajte električno kolo.
• Pridite v Maribor, kjer boste tekmovali v treh tekmovalnih disciplinah.
• Lepo se bomo imeli, udeleženci bodo prejeli praktično nagrado in potrdilo o sodelovanju.
• Enostavno, mar ne? Zato pohitite s prijavami, ki jih sprejemamo na e-bikes@um.si.

Rok za informativne pred-prijave in izkazan interes je do 25.11.2016!

Za dodatne informacije in ažurne objave, obiščite našo FB stran E-bikes UM Feri ali nas kontaktirajte na e-bikes@um.si.

Veselimo se vaših prijav!
Ekipa E-bikes UM FERI

Za boljšo predstavo o samem tekmovanju, vas vabimo k ogledu reportaž preteklih tekmovanj:

O avtorju / Žiga Novak